Bez Bebek Yapımı

Malzemeler ;
 
Bebeğin ten rengini oluşturacak bir kumaş 
Bebeğin kıyafetleri için isteğinize göre farklı renkli kumaşlar
Saçları yapmak için sarı ya da kahverengi yün ip
Dikiş iğnesi
Sağlam bir dikiş ipi 
Gözleri oluşturmak için iki adet düğme 
Bir miktar elyaf 
 
 
 
Yapılışı ;
 
Bebeği yapmak için ilk önce bir kalıp oluşturmanız gerekecek. Bunun için bebeğin başı, kolları, bacakları ve gövdesi için ayrı ayrı kalıplar çıkarın. 
 
Daha sonra bezi kalıpların üzerine koyarak kesin. Tüm kalıpları çıkardıktan sonra her parçayı ayrı ayrı dikin ve içine elyaf doldurun. 
 
Bebeğin kollarını, bacaklarını, başını ve gövdesini birbirine sıkıca dikin. 
 
Yün kullanarak saçlarını baş bölgesine dikin. 
 
Bebeğin elbisesini ise hayal gücünüze göre istediğiniz gibi dikebilir ve bebeğe giydirebilirsiniz. 
 
Son olarak düğme ve yün ile bebeğin göz ve ağız kısmını yapın. 
 
Kolay gelsin..
Benzer Yazılar
Kardan Adam Yap

 Malzemeler ;   Eskimiş çoraplar Talaş Makas Düğme İğne-iplik   Çoraptan kardan adam yapmak için ilk olarak bir çorap tekinin içine talaşları istediğimiz büyüklüğe göre dolduruyor ve dikiyoruz. Ardından diğer çorabı daha az talaşla dolduruyor ve diğerinin üstüne dikiyoruz. Son olarak kardan adama düğmeden gözler dikiyor ve bitiriyoruz. Bundan sonrası sizin ve çocuğunuzun yaratıcılığına kalmış. İsterseniz kırmızı kurdeleden atkı, eski bir kumaştan şapka ve turuncu iplikle burun yapabilirsiniz.

Devamı
Keçe Oyuncak

Malzemeler   Keçe Makas İğne İplik Kalem Elyaf/pamuk/sünger   Aldığınız farklı renklerdeki keçelerden birini ilk olarak ikiye katlayın.  Daha sonra oluşturmak istediğiniz figürü belirgin olacak şekilde kalem yardımıyla çizin. Çizdiğiniz figürü kesin ve bir tarafını iplikle dikin. Son olarak içini doldurmak için aldığınız malzemeyle içini doldurun ve tüm kenarları dikin. Hazırladığınız figüre bağlı olarak düğmeler yardımıyla göz, burun ya da kulaklar yapabilirsiniz.

Devamı
Son Model Otomobil

Malzemeler   Plastik su şişesi Şişe kapakları Pipet Su şişesinden araba yapmak için pipetlerin geçebileceği delikler açıyor ve şişe kapaklarını uçlarına takarak otomobilin tekerleklerini oluşturuyoruz. Dilerseniz başka bir şişenin baş kısmını tek tek dilimleyerek fotoğrafta olduğu gibi arka kısmına bir pipetle tutturabilir ve farklı bir görünüm yakalabilirsiniz. Biraz daha uğraşmak isterseniz tekerlek ve şişeyi çoçuğunuzla boyayabilirsiniz.

Devamı
DERSHANELEREğitimKALIP DÜNYASIKozmetikAraba ParçalarıDOĞAL KUMAŞLAR Medikal KariyerErkek OyuncakKurşun Kalem ÇeşitleriSınavHazır GiyimMakyajKAMGARN KUMAŞLARMedikal İş İlanlarıKız OyuncakOkul ÇantasıGüncelTROPİKAL KUMAŞLAR İş BaşvurusuBebekler İçin OyuncakFosforlu KalemAyıcıklarRenkli PostitlerOyuncağını Kendin Yap