Son Model Otomobil

Malzemeler
 
Plastik su şişesi
Şişe kapakları
Pipet
Su şişesinden araba yapmak için pipetlerin geçebileceği delikler açıyor ve şişe kapaklarını uçlarına takarak otomobilin tekerleklerini oluşturuyoruz. Dilerseniz başka bir şişenin baş kısmını tek tek dilimleyerek fotoğrafta olduğu gibi arka kısmına bir pipetle tutturabilir ve farklı bir görünüm yakalabilirsiniz. Biraz daha uğraşmak isterseniz tekerlek ve şişeyi çoçuğunuzla boyayabilirsiniz.
Benzer Yazılar
Bez Bebek Yapımı

Malzemeler ;   Bebeğin ten rengini oluşturacak bir kumaş  Bebeğin kıyafetleri için isteğinize göre farklı renkli kumaşlar Saçları yapmak için sarı ya da kahverengi yün ip Dikiş iğnesi Sağlam bir dikiş ipi  Gözleri oluşturmak için iki adet düğme  Bir miktar elyaf        Yapılışı ;   Bebeği yapmak için ilk önce bir kalıp oluşturmanız gerekecek. Bunun için bebeğin başı, kolları, bacakları ve gövdesi için ayrı ayrı kalıplar çıkarın.    Daha sonra bezi kalıp

Devamı
Kardan Adam Yap

 Malzemeler ;   Eskimiş çoraplar Talaş Makas Düğme İğne-iplik   Çoraptan kardan adam yapmak için ilk olarak bir çorap tekinin içine talaşları istediğimiz büyüklüğe göre dolduruyor ve dikiyoruz. Ardından diğer çorabı daha az talaşla dolduruyor ve diğerinin üstüne dikiyoruz. Son olarak kardan adama düğmeden gözler dikiyor ve bitiriyoruz. Bundan sonrası sizin ve çocuğunuzun yaratıcılığına kalmış. İsterseniz kırmızı kurdeleden atkı, eski bir kumaştan şapka ve turuncu iplikle burun yapabilirsiniz.

Devamı
Keçe Oyuncak

Malzemeler   Keçe Makas İğne İplik Kalem Elyaf/pamuk/sünger   Aldığınız farklı renklerdeki keçelerden birini ilk olarak ikiye katlayın.  Daha sonra oluşturmak istediğiniz figürü belirgin olacak şekilde kalem yardımıyla çizin. Çizdiğiniz figürü kesin ve bir tarafını iplikle dikin. Son olarak içini doldurmak için aldığınız malzemeyle içini doldurun ve tüm kenarları dikin. Hazırladığınız figüre bağlı olarak düğmeler yardımıyla göz, burun ya da kulaklar yapabilirsiniz.

Devamı
DERSHANELEREğitimKALIP DÜNYASIKozmetikAraba ParçalarıDOĞAL KUMAŞLAR Medikal KariyerErkek OyuncakKurşun Kalem ÇeşitleriSınavHazır GiyimMakyajKAMGARN KUMAŞLARMedikal İş İlanlarıKız OyuncakOkul ÇantasıGüncelTROPİKAL KUMAŞLAR İş BaşvurusuBebekler İçin OyuncakFosforlu KalemAyıcıklarRenkli PostitlerOyuncağını Kendin Yap