Uzaktan Kumandalı Araba

Oyuncak olarak nitelendirilen ancak işin içine girildiğinde bir oyuncak olmaktan çıkarak hobi haline gelen uzaktan
kumandalı arabaların çalışma prensibi iki türlüdür. Benzinli ve elektrik şarjlı pilli. 
Uzaktan kumadalı araba jip, spor, kamyonet gibi pek çok tipte üretilir. Kullanımları ise aracın türüne göre değişiklik göstermektedir.
 
Uzaktan kumandalı araba, eğer pilli bir araç ise kullanımı 15-30 dakika arasında sürmektedir. Benzinle çalışan modeller ise 1-2 saat arasında kullanılabilmektedir. Pilli olan araçların kumandaları dikdörtgen şekilde olup, sağ-sol ve ileri-geri tuş kombinasyonları bulunur. Araç düz bir pistte ise aracın hızı kademeli olarak artırılarak araç hızlandırılır. Bu süreçte, sağ-sol kombinasyonları çok kullanmamak spin atmamak adına önemli bir husustur.
 
Benzinli olan araçlar ise daha pahalı olanlardır. Fiyatları 300-400 dolardan başlayan bu araçların kumandaları tabanca şeklindedir. Tetiğe basıldığında araç hızlanmaya başlar. Basma gücüne göre hızlanan araçlar, tetik bırakıldığında ise yavaşlamaya başlamaktadır. Bu tip kumandalarda sağ-sol kombinasyonları bir çubukla değil, silindirik bir tuşla gerçekleştirilir. Silindiri sağa çevirdiğinizde araç sağa dönecektir. Bu tip araçlar daha hızlı ve profesyonel olduğundan ötürü, hızlandırmalar kademeli olmalıdır. Virajlar alınırken hız kesilmeli ve silindir yavaşça çevrilerek yön verilmelidir. Yokuş veya tümseğe gelindiğinde ise hızı azaltmak, aracın uçuşunu ve olası hasarlanmaları önleyecektir. Ayrıca bu tür araçların asfalt yada toprak pistlerde kullanılması gerekmektedir. 
Benzer Yazılar
Uçak

   Dc Motorlu Kağıt Uçak Yapımı (Kendin Yap) 3 ay önce Selamlar oyuncak araba motoru diğer adıyla dc motoru kullanarak kağıt uçak yapımı gösterdiğimiz bu videomuzda çocuklar için basit, oyuncak uçak nasıl yapılır onu gösterdik.   Selamlar oyuncak araba motoru diğer adıyla dc motoru kullanarak kağıt uçak yapımı gösterdiğimiz bu videomuzda çocuklar için basit, oyuncak uçak nasıl yapılır onu gösterdik.. Sizde bu fikirler sayesinde evde çocuklarınıza harika kağıt, oyuncak uçaklar yapabilirsiniz. Çeşitli kağıt uçak mod

Devamı
Akülü Araba

Akülü arabalar hakkında bilmeniz gereken her şey!   Birçok çocuğun hayali olan araba kullanmak, hem seçeceğiniz modelin güvenliği hem de sağlayacağınız ortamın doğru oluşuyla gayet mümkün! Biz de size bu konuda yardımcı olmak istedik ve çocuklar için akülü araba satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bir araya getirdik. Üstelik GittiGidiyor’da bulabileceğiniz Mercedes’ten Ferrari’ye, cipten spor otomobile, birbirinden yakışıklı akülü araba modelleri ile!

Devamı
DERSHANELEREğitimKALIP DÜNYASIKozmetikAraba ParçalarıDOĞAL KUMAŞLAR Medikal KariyerErkek OyuncakKurşun Kalem ÇeşitleriSınavHazır GiyimMakyajKAMGARN KUMAŞLARMedikal İş İlanlarıKız OyuncakOkul ÇantasıGüncelTROPİKAL KUMAŞLAR İş BaşvurusuBebekler İçin OyuncakFosforlu KalemAyıcıklarRenkli PostitlerOyuncağını Kendin Yap